Στὸ Ἱερὸ Ἡσυχαστήριο Παναγίας Ὁδηγήτριας καὶ Ἁγίου Νεκταρίου στὶς Ἀχαρνὲς χοροστάτησε ἀπόψε ὁ Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας γιὰ τὴν Ἱερὰ Παράκληση τῆς Παναγίας μας.
Ὁ Σεβασμιώτατος προέτρεψε τὸ πυκνὸ ἐκκλησίασμα νὰ μὴν πτοεῖται ἀπὸ τὰ προβλήματα οὔτε νὰ παρασύρεται ἀπὸ τὶς «σειρῆνες» τῆς καθημερινότητας, ἀλλὰ νὰ στρέψει καρδιακὰ τὸ εἶναι του στὴ μεγάλη πρέσβειρά μας, τὴν Κυρία Θεοτόκο, ἡ ὁποία ἀείποτε ἦταν, εἶναι καὶ θὰ εἶναι ἡ μεγάλη ὁδηγήτρια καὶ ἐγγυήτρια κάθε Ὀρθοδόξου Χριστιανοῦ.