Στον Ιερό Ναό Αγίας Τριάδος Λιβαδειάς τέλεσε τη Θεία Λειτουργία ο σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Χρυσόστομος σήμερα, Κυριακή της Τυρινής.
Στην ομιλία του, ο Επίσκοπός μας αναφέρθηκε στο πικρό μνημόσυνο της εξορίας των Πρωτοπλάστων εξαιτίας της παρακοής, της βρώσης και της αμετανοησίας. Τόνισε ότι μετά την ανάσταση του Χριστού, το ακριβώς αντίθετο, η μετάνοια, η υπακοή και η εγκράτεια, μας οδηγούν εκεί από όπου εξορισθήκαμε, στο φυσικό μας περιβάλλον.
Κλείνοντας, ευχήθηκε σε όλους καλό πνευματικό αγώνα και καλή Σαρακοστή.