Στον Ιερό Προσκυνηματικό Ναό Παναγίας Σουμελά Ασπροπύργου τέλεσε την Θεία Λειτουργία ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Χρυσόστομος σήμερα, Κυριακή Β' Λουκά.
Στην ομιλία του ο Σεβασμιώτατος αναφέρθηκε στο ευαγγελικό ανάγνωσμα της ημέρας τονίζοντας ότι βασικό γνώρισμα του Χριστιανού είναι η αγάπη προς πάντας φίλους και εχθρούς, η ελεημοσύνη χωρίς προσδοκία να λάβουμε τα ίσα και η αγαθοεργία ακόμη και σε αυτούς που μας κάνουν κακό.
Επίσης, ο Σεβασμιώτατος αναφέρθηκε στους τιμωμένους Αγίους της ημέρας, Διονύσιο τον Αρεοπαγίτη και Ιερώνυμο τον εν Αιγίνη.
![IMG 3230](/images/A-2022/OKTOVRIOS/IMG_3230.jpg)