Σὲ κατανυκτικὸ κλῖμα τέλεσε τὴν ἀκολουθία καὶ τὴ θεία λειτουργία τῶν Χριστουγέννων ὁ Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Χρυσόστομος, στὸ κατάμεστο ἀπὸ πιστούς, καθεδρικὸ Ἱερὸ Ναὸ τοῦ Ἁγίου Νικόλαου Ἀχαρνῶν, μὲ τὴ συμμετοχὴ στὴν ἀκολουθία τῆς Λιτῆς τῶν ἱερέων, π. Μιχαήλ, π. Παντελεήμωνος, π. Θεοφίλου, π. Ματθαίου,π. Ἀλεξάνδρου καὶ τοῦ διακόνου Λεωνίδα.
Στὴ θεία λειτουργία συλλειτούργησε μὲ τὸν ἐφημέριο π. Μιχαὴλ καὶ τὸ Διάκονο .
Μετὰ τὸ πέρας τῆς θείας λειτουργίας τὰ παιδιὰ τοῦ κατηχητικοῦ ἔψαλλαν κάλαντα Χριστουγέννων, Βυζαντινὰ καὶ τοῦ Πόντου.